گیاهان آپارتمانی

معرفی 10 گیاه آویز مناسب آپارتمان

معرفی 10 گیاه آویز مناسب آپارتمان

گیاه آویز آپارتمانی به گیاهی گفته می‌شود که به صورت رونده رشد می‌کند. این گیاهان معمولا در یک مکان با ارتفاع از سطح زمین قرار می‌گیرند و به صورت آویزان و رونده شروع به رشد می‌کنند. معمولا افرادی که دوست دارند فضاهای خالی را با گیاه پر کنند و یا بر روی زمین جای کافی برای قرار دادن گیاه ندارند، به سراغ خرید گیاه آپارتمانی آویزی می‌روند. گیاهان آویزی آپارتمانی انواع زیادی دارند و هرکدام از زیبایی خاصی برخوردار هستند. در این مطلب قرار است به معرفی چند گیاه آویز مناسب آپارتمان بپردازیم و با آنها بیشتر آشنا شویم.

گل آویز آپارتمانی مناسب چه فضایی است؟

 

 

گل آویز آپارتمانی مناسب چه فضایی است؟

 

در صورتی که قصد دارید فضاهای خالی کتابخانه و قفسه را با گیاه پوشش دهید و در گوشه‌ای از سقف یک گیاه زیبا آویزان کنید، گل آویز آپارتمانی گزینه خوبی برای شما خواهد بود. این نوع از گیاهان فضاهای خالی منزلتان را پوشش می‌دهند و سبب زیباتر شدن آن می‌شوند. گیاهان آویز آپارتمانی به دلیل رشد رونده‌ای که دارند، می‌توانند بخشی از فضا را کاملا به خود اختصاص دهند و به خوبی رشد نمایند. گیاهان آویزی یا Hanging Plants، برای هر محیطی چون خانه و محل کار مناسب هستند. بنابراین اگر قصد دارید یک گیاه زیبا در گوشه‌ای از فضای کار یا منزلتان جلوه خاصی داشته باشد، از خرید گیاه آویز آپارتمانی غافل نشوید.

بهترین مکان برای قرارگیری گیاهان آویز آپارتمانی

 

بهترین مکان برای قرارگیری گیاهان آویز آپارتمانی

 

گل‌های آویزی را می‌توانید در هر نقطه‌ای از منزل و محیط کار قرار دهید. اما به طور معمول بهترین مکان برای قرار دادن گل‌های آویزی آپارتمان، نقاط زیر است:

 • آویزان کردن گیاه آویزی از سقف: معمولترین جایی که می‌توانید گیاه آویز آپارتمانی را قرار دهید، سقف خانه است. گلدان‌های آویزی دارای قابلیت نصب بر روی سقف هستند و می‌توان آنها را در یک گوشه از سقف خانه و محل کار آویزان کرد. با این کار می‌توانید هم فضای محیط را زیباتر کنید و هم مشکلات ظاهری سقف را پوشش دهید.
 • آویزان کردن گل آویزی پشت پنجره: اگر گیاه آویزی کوچک و سبکی دارید، می‌توانید آن را پشت پنجره‌ نصب کنید. برای مثال پشت پنجره آشپزخانه یکی از مکان‌های مناسب جهت قرار دادن گلدان گیاه آویزی است.
 • آویزان کردن گیاه آویزی از دیوار یا مکانی چون یخچال: نصب کردن گیاه آویزی بر روی دیوار سبب زیباتر شدن فضا خواهد شد. علاوه بر این می‌توانید گلدان گیاه آویزی را از بالای یخچال و یا قفسه‌های خالی آویزان کنید.
 • آویزان کردن گیاه آویزی از بالکن: یکی دیگر از بهترین مکان‌ها برای قرار دادن گیاه آویز آپارتمانی، پشت نرده‌های بالکن و تراس است. برای این کار می‌توانید از گل آویز مناسب بالکن استفاده کنید و فضای بالکن را به شکل زیباتری درآورید.

آشنایی با انواع گیاهان آویز آپارتمانی

 

آشنایی با انواع گیاهان آویز آپارتمانی

 

 

حال که با گیاهان آپارتمانی آویزی بیشتر آشنا شدید، به معرفی چند مورد از بهترین گیاهان آویز آپارتمانی می‌پردازیم.

 • گیاه پتوس یکی از محبوبترین گیاهان آویز آپارتمانی

پتوس از جمله گیاهان آپارتمانی زیبا و مقاوم است که به صورت گلدانی و یا آویزی قابل نگهداری است. از آنجایی که پتوس شرایط نگهداری آسانی دارد، انتخاب خوبی برای افراد مبتدی می‌باشد. از گیاه آویز همیشه سبز پتوس می‌توانید برای سقف‌های بلند، نرده‌های بالکن، دیوار و فضاهای خالی استفاده کنید. پتوس نقره‌ای و پتوس مرمری از جمله انواع گیاهان آویزی خانواده پتوس هستند.

 • گیاه فیلودندرون برگ قلبی

فیلودندرون گیاهی زیبا بوده که از برگ‌های قلبی شکل خاصی برخوردار می‌باشد. این گیاه معمولا از رنگ سبز تیره‌ای برخوردار است و در برخی از آنها لکه‌های زرد رنگ کوچکی دیده می‌شود. فیلودندرون انواع مختلفی دارد و در اندازه‌های کوچک تا بزرگ موجود می‌باشد. از این رو افراد می‌توانند بسته به فضای خود، اندازه مناسبی از گیاه فیلودندرون را انتخاب کنند و آن را در بخشی از محیط آویزان کنند. یکی از خصوصیات گیاه فیلودندرون قابلیت تصفیه هوا است. این گیاه زیبا برگ قلبی می‌تواند هوا را تصفیه کند و به اکسیژن‌سازی محیط کمک نماید. از این رو اگر به دنبال یک گیاه آویز آپارتمانی برای اتاق خواب هستید، گل فیلودندرون گزینه خوبی برای شما خواهد بود.

 • گیاه پاپیتال یک گیاه آویزی آپارتمانی با رشد سریع

 

گیاه پاپیتال یک گیاه آویزی آپارتمانی با رشد سریع

 

گیاه پاپیتال یکی از معروفترین گیاهان آویز آپارتمانی است. این گیاه از رشد بسیار زیادی برخوردار است و خیلی سریع به صورت رونده رشد می‌کند. گیاه پاپیتال از جمله گیاهان آویزی در باغچه‌های انگلیسی است و به همین دلیل به آن پیچک انگلیسی هم گفته می‌شود. از پاپیتال می‌توانید به عنوان عایق‌بندی و پوشش دیوارهای حیاط و تراس خود استفاده کنید و فضا را با آن زیباتر نمایید.

 • سرخس کیمبرلی کوئین با برگ‌های شمشیری شکل زیبا

سرخس کیمبرلی کوئین یکی دیگر از انواع گیاهان آویز آپارتمانی است. این گیاه از برگ‌های تیز و شمشیری شکلی برخوردار است و از این جهت به سرخس شمشیری نیز معروف است. سرخس شمشیری نسبت به برخی دیگر از سرخس‌ها، جمع و جورتر بوده و فضای کمتری اشغال می‌کند. از این رو اگر دوست دارید از یکی از انواع گیاه سرخس در فضای کوچکی از خانه یا محیط کار خود استفاده کنید، سرخس کیمبرلی کویین گزینه خوبی برایتان می‌باشد. این گیاه نگهداری نسبتا آسانی دارد و با آویزان شدن از هر نقطه‌ای از خانه، سبب زیباتر شدن آن می‌شود.

 • گیاه اسکاندیس از جمله گیاهان آویز آپارتمانی مقاوم

گیاه اسکاندیس از جمله گیاهان بالا رونده محسوب شده و شباهت زیادی به گیاه پتوس دارد. این گیاه زیبا، جزو گیاهان آویزی آپارتمان مقاوم به حساب آمده و سرعت رشد زیادی دارد؛ به طوریکه در بسیاری از مواقع طول شاخه‌های آن به 2 متر می‌رسد. در صورتی که جزو افراد مبتدی هستید و به دنبال خرید یک گیاه آویزی با نگهداری آسان هستید، اسکاندیس گزینه خوبی برایتان است.

 • گیاه گندمی یکی از گیاهان آپارتمانی آویزی زیبا و ساده

 

گیاه گندمی یکی از گیاهان آپارتمانی آویزی زیبا و ساده

 

گیاه گندمی یکی از گیاهانی است که تقریبا بیشتر افراد گیاه‌دوست با آن آشنایی دارند. این گیاه جزو گیاهان آویز آپارتمانی مقاوم به حساب آمده و از برگ‌های باریک و بلندی برخوردار است. گیاه گندمی گاهی از خود گل‌های زیبایی شکوفا می‌کند؛ از این رو این گیاه را می‌توان جزو گیاهان آویز آپارتمانی گلدار نیز قرار داد. خصوصیت خوب گیاه گندمی این است که در بیشتر شرایط محیطی قابلیت نگهداری دارد و می‌تواند در برابر بسیاری از آفات گیاهی و بیماری‌ها خود را حفظ کند. تنها مشکلی که ممکن است هنگام نگهداری از گیاه گندمی با آن مواجه شوید، سوختن نوک برگ‌های آن است. این مشکل مربوط به کمبود رطوبت گیاه است که در صورت توجه به میزان رطوبت محیط، می‌توان از بروز آن جلوگیری کرد.

 • گیاه کالیسیا از جمله گیاهان آویزی مینیاتوری و زیبا

کالیسیا یکی از گیاهان آپارتمانی آویزی است که از ظاهری زیبا و مینیاتوری برخوردار است. این گیاه رشد سریعی دارد و پس از مدتی به شکل رونده و آویزی شروع به رشد می‌کند. گیاه آویز کالیسیا در رنگ‌های زیبایی چون سبز و بنفش موجود است و در صورت نگهداری در فضای کافی، می‌تواند تا سه متر رشد کند. خوب است بدانید از روغن گیاه کالیسیا برای درمان برخی دردها و کبودی‌های بدن استفاده می‌شود.

 • سرخس لانه پرنده از انواع سرخس رونده

سرخس آشیانه یا لانه پرنده، جزو سرخس‌های رونده و آویزی است. این گیاه از برگ‌های زیبایی به شکل مواج برخوردار است و ظاهر بسیار خاص و زیبایی دارد. در صورتی که به آب و دمای این گیاه توجه داشته باشید، سرخس لانه پرنده همواره سبز خواهد ماند. پس می‌توان گفت گیاه سرخس آشیانه یک گیاه آویز همیشه سبز به حساب می‌آید.

 • گل پپرومیا آویزی از گیاهان ابلق با قابلیت آویز

گیاه پپرومیا یکی دیگر از گیاهان آپارتمانی آویزی است که از رشد سریعی برخودار است. برگ‌های این گیاه به شکل قلبی و گوشتی هستند و نسبت به پتوس سفید کوچکترند. پیرومیا از گیاهان آویز آپارتمانی مقاوم به حساب آمده و برای افراد مبتدی گزینه مناسبی می‌باشد. با آویزان کردن پیرومیا در خانه یا محیط کار، می‌توانید هم فضا را زیباتر کنید و هم از خاصیت تصفیه هوای محیط بهره‌مند شوید.

 • آکالیفا از جمله گیاهان آویزی آپارتمانی گلدار

آکالیفا نام یکی از گیاهان رونده با رشد سریع است که در تمام طول سال گل‌های زیبایی می‌دهد. این گیاه گل‌های قرمز رنگی دارد که به دم روباه شباهت دارد؛ از این رو به آن گیاه دم روباهی نیز گفته می‌شود. توجه داشته باشید لمس گل‌های این گیاه ممکن است باعث ایجاد حساسیت پوستی در برخی افراد شود.

جمع بندی

گیاه آویز آپارتمانی (Hanging Plants) به گیاهی با قابلیت رشد رونده گفته می‌شود. این گیاهان معمولا در مکانی چون سقف و یا دیوار منزل قرار می‌گیرند و به صورت رونده (بالارونده) شروع به رشد می‌کنند. از انواع گیاه آپارتمانی آویزی می‌توان برای پوشش فضاهای خالی چون قفسه کتابخانه و یا پوشش بخشی از دیوار و سقف منزل استفاده کرد. گیاهان آپارتمانی آویزی انواع زیادی دارند که در این متن به معرفی 10 مورد از آنها پرداختیم. از جمله گیاهان آویزی آپارتمانی معروف می‌توان به پتوس، فیلودندرون، پاپیتال، سرخس کیمبرلی کوئین، اسکاندیس، گندمی، کالیسیا، سرخس لانه پرنده، پیرومیا و آکالیفا اشاره کرد. برای خرید گیاهان آپارتمانی آویزی می‌توانید از فروشگاه کالوتوس اقدام به خرید نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *